MENU
Advertentie
Advertentie
tijdsduur
Dag
organisatie
NHG (Nederlands Huisartsen Genootschap)
kosten
basistarief
€ 160
extra prijsinformatie
informatie
gebied:
Somatiek
categorie(ën):
Opleiden en presenteren
ICPC:
A
sponsoring
Onbekend
accreditatie
accreditatie
6
punten
locatie
Congres- & Vergadercentrum Domus Medica
Mercatorlaan 1200
3528 BL Utrecht
☎ +3130 2823 248
overig
19
Sep
2017
Basiscursus EKC - Verkorte vorm
Deze bijeenkomst is reeds geweest
Wilt u toekomstige nascholingen vinden:
Op het gebied van:
'Opleiden en presenteren'
Van aanbieder:
NHG (Nederlands Huisartsen Genootschap)
In de omgeving:
Utrecht

Wilt u EKC worden voor uw toetsgroep of wilt u meer uit uw toetsgroepnascholing halen? Volg dan onze eendaagse cursus waarin met afwisselende en inspirerende werkvormen diverse aspecten van de functie als EKC de revue passeren.

Tijdens de basiscursus wordt ingegaan op de inventarisatie van de wensen en behoeften van uw toetsgroepleden. Vervolgens krijgt u uitleg over de taken en verantwoordelijkheden van een EKC. U wordt hierbij op de hoogte gebracht van de nieuwste ontwikkelingen op het gebied van onderwijs en kwaliteitsbeleid. Het motiveren van uw eigen groep komt vervolgens aan bod en u werkt aan een verbeteringsplan voor uw eigen praktijk. Na afloop gaat u naar huis met veel nieuwe ideeën over nascholing in toetsgroepen.

Normaal gesproken duurt de basiscursus tot Erkend KwaliteitsConsulent (EKC) twee dagen. Aangezien meerdere onderwerpen van deze basiscursus al in de opleidingen van kaderartsen aan de orde zijn geweest, heeft het NHG speciaal voor deze doelgroep een verkorte cursus EKC van één dag ontwikkeld. Hierin komen alle onderwerpen van de EKC-basiscursus in verkorte versie aan de orde.

De basiscursus EKC is ontwikkeld mede op verzoek van de perifere nascholingsorganisaties. Het doel was om de nascholing en toetsing in kleine groepen, zoals FTO en toetsgroepen, te ondersteunen of daar waar nodig nieuw leven in te blazen. Aangetoond is dat deze vorm van nascholing een uitstekende methode is om kwaliteitsbeleid te implementeren in de huisartsenpraktijk. Vanaf 2004 is de basiscursus EKC regelmatig gegeven door docenten van het NHG in samenwerking met de regionale organisaties die zich hebben verenigd in het Landelijk Implementatie Netwerk Kwaliteitsbeleid Huisartsenzorg (LINKH).

De volledige cursus bestaat uit 1 dag waarin met afwisselende en inspirerende werkvormen diverse aspecten van de functie als EKC de revue passeren. Allereerst wordt ingegaan op de inventarisatie van de wensen en behoeften van uw toetsgroepleden. Vervolgens krijgt u uitleg over de taken en verantwoordelijkheden van een EKC. U wordt hierbij op de hoogte gebracht van de nieuwste ontwikkelingen op het gebied van onderwijs en kwaliteitsbeleid; u maakt kennis met verschillende onderwijsvormen en gaat er direct praktisch mee aan de slag. Het motiveren van uw eigen groep komt vervolgens aan bod en u werkt aan een verbeteringsplan voor uw eigen praktijk. Na afloop gaat u naar huis met veel nieuwe ideeën over nascholing in toetsgroepen.

Programma van de cursus

  • Mijn rol als EKC
  • Hoe kies ik mijn onderwerpen?
  • Inzicht in nieuwe onderwijsvormen en -methoden
  • Hoe motiveer ik mijn groep?
  • Hoe implementeer ik wat ik geleerd heb?

Waarom deelnemen?

  • Ik wil EKC worden voor mijn toetsgroep
  • Ik wil meer uit mijn toetsgroepnascholing halen
  • Ik wil mijn toetsgroep inspireren

Ervaringen van deelnemers

‘Een levendige en afwisselende dag’
‘Ik ben weer enthousiast geworden om met mijn toetsgroep aan de slag te gaan’

Hebt u suggesties voor het verbeteren van deze pagina of algemene op- of aanmerkingen met betrekking tot onze website? Laat het ons hier weten!