MENU
Advertentie
Advertentie
tijdsduur
Dagdeel
organisatie
Stichting DOKh
kosten
basistarief
€ 120
extra prijsinformatie
informatie
gebied:
Somatiek
categorie(ën):
Communicatietechniek, Psychologie/-therapie
ICPC:
A
sponsoring
Onbekend
accreditatie
accreditatie
3
punten
locatie
Villa Berfloborgh
Deldenerstraat 61
7551 AC Hengelo
☎ +3174 2670 111
overig
31
Maa
2017
Praktijk-workshop psychoanalytisch perspectief
Deze bijeenkomst is reeds geweest
Wilt u toekomstige nascholingen vinden:
Op het gebied van:
'Communicatietechniek' of 'Psychologie/-therapie'
Van aanbieder:
Stichting DOKh
In de omgeving:
Hengelo

In de praktijk-workshops wordt in kleine groepen nader ingegaan op onbewuste aspecten van communicatie en krijgt u praktische handvatten aangereikt. Er is gelegenheid om eigen casuïstiek in te brengen en te oefenen. Ook wordt aandacht besteedt aan de indicatiestelling voor psychoanalytische behandelingen.

Het symposium en de praktijkbijeenkomst zijn los van elkaar te volgen, maar de combinatie van beide wordt aanbevolen om de opgedane inzichten te leren toepassen.

WORKSHOP PRACTICA

Practicum 1 - Indicatie, consultatie en verwijzing
- Hoe breng je als huisarts het gesprek op onderliggende dynamiek? Wat zijn indicaties voor een psychoanalytische behandeling en wat zijn contra-indicaties? Hoe zie je dat terug in je patiënten?

Practicum 2 - Hoe ga je om met patiënten met weerstand?
- Welke vormen van weerstand en afweer zijn er? Wat is het verschil? Hoe herken je het? Wat kun je ermee tijdens het consult? Wat is contra-produktief en weerstandsverhogend?

Practicum 3 - Wat is overdracht en tegenoverdracht in de arts-patiëntrelatie en hoe hanteer je het?
- Overdracht en tegenoverdracht worden kort toegelicht. Enkele veel voorkomende overdrachten tussen artsen en patiënten worden besproken en geïllustreerd. Hoe weet je of je met overdracht en tegenoverdracht te maken hebt, hoe herken je het? Hoe kun je reageren? Wat doe je als je er in meegezogen wordt en je complementair gaat gedragen?

Balintsessie
- Zowel op het symposium als op de praktijk-workshops kunt u kennis maken met de Balint-methodiek. In een kleine groep onder leiding van ervaren Balintgroepbegeleiders kunnen (huis)artsen op systematische wijze reflecteren op hun persoonlijke praktijkervaringen met de patiënt. Normaliter vindt dit plaats in groepen van 8-10 (huis)artsen begeleidt door een huisarts/voorzitter en een psychotherapeut/consulent

Wie kennis gemaakt heeft met de Balintmethode en behoefte heeft aan een vervolg kan dat tijdens het symposium of de praktijk-workshop kenbaar maken. In samenwerking met Balint Nederland kunnen eventueel nieuwe Balintgroepen worden opgestart.

Hebt u suggesties voor het verbeteren van deze pagina of algemene op- of aanmerkingen met betrekking tot onze website? Laat het ons hier weten!