![]() |
Huisartsen doen steeds vaker zelf chirurgische verrichtingen in de huisartsenpraktijk. Nu substitutie van de 2de naar de 1ste lijn erg actueel is, stijgt de vraag naar scholing op dit gebied.
Vanuit het substitutie project (https://www.doktersdiensten.nl/substitutie) is een zorgprestatie Therapeutische (Cyriax) injecties ontwikkeld. Deze voorziet in een afspraak tussen eerste en tweede lijn met betrekking tot het verbeteren van de deskundigheid van de eerste lijn en het toenemen van substitutie met betrekking tot deze verrichting.
De injecties zijn ingedeeld in een Stepped Care model waarbij Step 1 de verrichtingen zijn die tot normale huisartsenzorg behoren, Step 2 verrichtingen zijn die door onderling verwijzen uitgevoerd worden door huisartsen met een specifieke deskundigheid en Step 3 anderhalve lijn zorg is.
Tarieven voor de step 1 zijn landelijk vastgesteld (M&I). Voor de verrichtingen in step 2 is het projectbureau Substitutie in overleg met de zorgverzekeraar een apart tarief overeengekomen.
Na het verschijnen van het Handboek Verrichtingen in de huisartsenpraktijk blijkt er behoefte te zijn aan het oefenen met deze verrichtingen alvorens ze in de eigen praktijk uit te kunnen voeren. Deze praktische cursus biedt u daartoe de mogelijkheid.
Tijdens de cursus wordt aandacht besteed aan het lichamelijk onderzoek en de indicatiestelling van onderstaande verrichtingen. Daarna gaat u de verrichting oefenen op fantomen onder begeleiding van ervaren docenten.
De cursussen ‘Standaard in de Praktijk’ zijn actuele en onafhankelijke nascholingen voor groepen van 10-18 huisartsen met of zonder praktijkmedewerkers over actuele onderwerpen of standaarden in de huisartsenpraktijk. Daarin komt met name de praktische toepasbaarheid in de huisartsenpraktijk aan de orde.
Het NHG organiseert deze cursus in samenwerking met een regionale partner en/of met open inschrijving.