![]() |
Plenaire sessie: Zin en onzin van radiologie aanvragen, Petra Kraayeveld en Jolanda Scheffers (beiden radioloog)
Presentatie: Zin/onzin van radiologie aanvragen en feedback op verwijsgedrag met betrekking tot aanvraagindicaties Zorgdomein, de röntgenstraat en echografie.
- De in de werkgroep radiologie gemaakte afspraken m.b.t. aanvraagindicaties zullen worden vergeleken met het aanvraaggedrag van de huisartsen in de regio. Aan de hand van de uitkomst van deze vergelijking wordt de achterliggende reden van niet geadviseerde (maar nog wel aangevraagde) radiologieonderzoeken besproken en bediscussieerd. Tevens zal feedback plaatsvinden over aanvragen röntgenstraat en echografie
De deelnemer verkrijgt kennis van:
- Wat is de zin/onzin van (aangevraagde) radiologische beeldvorming? Hoe rationeel is mijn radiologisch aanvraaggedrag? Wanneer en waarom een röntgenfoto, echo, CT of MRI op musculoskeletaal vlak,in het bijzonder bij schouderklachten? Wat zijn de radiologische innovaties waarmee gewerkt wordt?
Parallel sessie 1: Schouderklachten in beeld, Steven de Walle (radioloog) en Linda van Zeeland-Koobs (radioloog)
Presentatie: Radiologische beeldvorming bij de patiënt met schouderklachten.
- Welke radiologische onderzoeken zijn er mogelijk bij patiënten met schouderklachten en welke leveren het meest op bij welke vraagstelling. Nieuwe technieken zoals barbotage en intra-articulaire injecties worden besproken.
De deelnemer verkrijgt kennis van:
Parallel sessie 2: Radiologische innovaties, Judith Reijnen-Hemmer, Ming Han en Thierry Le Maire (allen radioloog)
Presentatie: Nieuwe ontwikkelingen op de afdeling radiologie.
- Enkele noviteiten binnen de mamma radiologie en cardiale radiologie zullen in een tweetal presentaties uiteengezet worden. Hierna volgt een rondleiding over de radiologie afdeling in ons nieuwe ziekenhuis.
De deelnemer verkrijgt kennis van:
Programma
17.30-18.30 uur - ontvangst met buffet
18.30-18.45 uur - opening/pretoets/voorstellen vakgroep
18.45-19.30 uur - Zin/onzin van radiologie aanvragen + feedback op verwijsgedrag + resultaten n.a.v. project kwaliteitscentrum diagnostiek
19.30-20.00 uur - workshopronde 1
20.00-20.30 uur - workshopronde 2
20.30-20.45 uur - posttoets en afsluiting met een drankje